Seznam zdravotních pojišťoven v České republice

Hromadné oznámení zaměstnavatele

Hromadné oznámení zaměstnavatele je formulářem, jehož vydávání je jednou ze základních povinností zaměstnavatele. Jednotlivé oznámení mají různé písmenové kódy, které se všeobecně používají.

Máme například kód P, který značí nástup zaměstnancem do zaměstnání, který má trvalý pobyt v České republice nebo také nástup zaměstnance, který má dlouhodobý pobyt na území České republiky a přestupuje k ČPZP.

Dále máme kód A, který označuje nástup občana Evropské Unie do zaměstnání, přičemž je tento zaměstnanec pojištěný v České republice. Pak je kód C, který označuje situaci, kdy se přihlásí zaměstnanec, který nemá trvalý pobyt na území České republiky a pochází ze země mimo EU.

Zajímavým kódem je pak také například kód O, který označuje takzvané jednodenní zaměstnaní, tedy když vznikne jeden den pracovní poměr a ještě ten den je tento pracovní poměr ukončen. Takových kódů je samozřejmě poměrně veliké množství.

Pokud se chcete podívat a přečíst si všechny informace o těchto kódech a co znamenají, můžete se podívat například na internetové stránky České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zaměstnavatelská oznámení a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.