Seznam zdravotních pojišťoven v České republice

Žádost zaměstnance o vrácení přeplatku

Žádost zaměstnance o vrácení přeplatku je částka, kterou zaměstnanci vrací zaměstnavatel, jestliže za rok přesáhne určitou částku. Za rok 2012 byla tato částka vyměřena na 1 809 864 korun. Můžou však nastat dvě situace.

Pokud zaměstnanec dosáhl na tento vyměřovací základ u jednoho jediného zaměstnavatele, tak mu zaměstnavatel nemá povinnost nic vracet, neboť žádný přeplatek nevzniká. Druhá situace však nastává, jestliže zaměstnanec má během jednoho roku příjmy od více zaměstnavatelů.

Tedy například má více pracovních poměrů, má určité funkce v dozorčí radě, představenstvu, zastupitelstvu, občanském sdružení a tak podobně. Jestliže dosáhne součet všech vyměřovacích základů na částku 1 809 864, tak má pojištěný nárok na to, aby mu byl vrácen přeplatek. Pokud bychom se měli bavit o výši takového přeplatku, tak se nejedná samozřejmě o plnou částku, o kterou tento limit překročí.

Jedná se o pouhá čtyři a půl procenta z této částky. Jestliže se chcete o této problematice dozvědět více informací, tak můžete prolézt například internet nebo se můžete poptat svých známých, či kamarádů, kteří do této problematiky trochu vidí.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Platba pojistného a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.