Seznam zdravotních pojišťoven v České republice

Svaz zdravotních pojišťoven

Svaz zdravotních pojišťoven je nástupnickou organizací Sdružení zdravotních pojišťoven, která vznikla patnáctého května roku 1997. V současné době se stará o sdružování všech šesti zdravotních pojišťoven v ČR.

Svaz zdravotních pojišťoven má několik hlavních cílů, které se snaží dodržovat a v budoucnu prosadit. Jedná se například o prosazování společných zájmů zdravotních pojišťoven ve vztahu k profesním svazům, státním organizacím a institucím, které poskytují zdravotní péči.

Do budoucna se také plánuje zkvalitňování různých klientských služeb, a to včetně vzdělání u preventivních programů. Mezi další cíle pak patří například lobbování v Parlamentu České republiky, spolupráce s profesními sdruženími a Ministerstvem zahraničí. Dále také prosazování základních principů zdravotního pojištění, tedy dostupnost, rovnost, kvalita, pluralita, solidarita, konkurence a hospodárnost.

Dalším bodem je také rozvíjení mezinárodní spolupráce, a to ve všech možných směrech. Pokud se budete chtít o této organizaci dozvědět více informací, můžete se podívat na oficiální internetové stránky této společnosti, které naleznete na internetové adrese szpcr.cz.

Po levé straně stránek naleznete hlavní menu, které je rozdělené do mnoha přehledných kategorií, jako jsou například O nás, Pojišťovny, Z tisku, Semináře a tak podobně.

Komentáře jsou uzavřeny.